Blog

Dondurmanın Faydalarını Okuyunca Şaşıracaksınız !

KANSER RİSKİNİ AZALTIR: Dondurmadaki kalsiyum içeriği de kolon kanserinin şansını azaltmaya yardımcı olur. Kalsiyum yüksek riskli bireyleri kolorektal veya kolon kanserine yol açabilen polipleri geliştirmekten koruyor ve kalsiyum desteğinin sona ermesinden sonra uzun süren yararlar görüyor.

ENERJİ VE VİTAMİN KAYNAĞIDIR: Vücudun enerji üretmesine yardımcı olan karbonhidratlar, yağlar, proteinler açısından zengindir. Yağda çözünen A, D,E,K, ile suda çözünen B kompleks , C vitaminlerini içerir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DESTEKLER: İçeriğindeki laktoferrin ve sitokinler , vücudun savunma sistemini güçlendirir. Özellikle influenza(grip) virüsüyle savaşır , hastalığın iyileşme sürecini destekler.

MUTLULUK VERİR: Dondurma, uyku, öğrenme ve genel ruh hali durumlarında yardımcı olmaktan sorumlu olan serotonin olarak da bilinen beyin kimyasalını , Trombotinin’i uyarır.

 

DONDURMANIN MUCİZEVİ YARARLARI

*İçerisinde A vitamini B6 vitamini B12 vitamini C vitamini D vitamini E vitamini bulunur. Ayrıca tam bir K vitamini kaynağıdır.

*Dondurmanın içerisinde kemik ve diş sağlığının korunmasında , kas kasılmasında kanın pıhtılaşmasında , kolon kanserinin önlenmesinde önemli bir role sahip olan kalsiyum bulunmaktadır.

*İçerisin de bulunan serotonin ve dopamin hormonları sayesinde bolca enerji ve mutluluk verir.

*Kan basıncını dengeleme,  hücre yenileme gibi yararları söz konusudur.

DONDURMA TÜKETİRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN…

*Çözülmüş dondurmayı tekrar dondurmayın.

*Yırtık ambalajlı dondurmaları almayın.

*Üzerinde buz ve kristal parçaları oluşan dondurmaları tüketmeyin.

*Son kullanma tarihini mutlaka kontrol edin.

*Aldığınız dondurmanın hijyenik koşullar da üretilmesi çok önemli. Dondurma , güvenilir ve bilinen marketlerden veya satış noktalarından alınmalıdır.

İlk Yorum Yapan Siz Olun

    Cevap Yaz

    El Örgüsü Çanta Modelleri

    - Reklam TIKLA SİPARİŞ VER