Birçok Hastalığa Şifa Karabiber Yağı

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

Dünyada en çok kullanılan baharatlardan birisi olan karabiberin yağını hiç kullandınız mı? Karabiber yağının özelliklerini ve faydalarını bu yazıda öğrenince bence siz de kullanmaya başlayacaksınız..

Çok uzun süredir kullanılan baharatlar ve en iyilerinden olan o muazzam, mucize gıda: bayanlar baylar, işte karşınızda “karabiber”.

Karabiberin sağlığınıza birçok faydasının yanında esans yağ şekli, belki de bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü doğal ürün olacaktır.

KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI

Bu yağın antiseptik, spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır.

ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİĞİ VAR

Böcek ısırmalarının iltihaplarını ve kaşıntılarını dindirir. Damarları temizleyip damar tıkanıklığı riskini azaltır.

KARABİBER YAĞI ANTİOKSİDANDIR

Serbest köklerin sebep olduğu damar hasarlarını onarır ve oluşmasını önler, karaciğere iyi gelir, damar kalp hastalıklarını ve kanseri de önler

SİNDİRİM SAĞLIĞINA İYİ GELİR

Baharat midedeki hidroklarik asit üretimini uyarır. Düzgün çalışmayan sindirim sistemi nedeniyle karın ağrısı, ishal ya da kabız meydana gelebilir. Karabiber midede şişkinlik olmasını önler ve idrar yollarını uyarır. Toksinleri atmanın daha iyi bir yolu olamaz.

NÖROLOJİK SİSTEM DESTEĞİ İÇİN KARABİBER YAĞI

Karabiberin ana bileşeni Piperin, bilişsel bozuklukları ve hafıza zayıflığını düzeltir.

SOLUNUMU RAHATLATIR

Karabiber, üst solunum borusunda mukus ve balgam çözücüdür ve bu sayede burun tıkanıklığı ve sinüziti azaltır.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN

Bireylerin ciltlerinde beyaz lekelerin oluştuğu vitiligo hastalığının tedavisinde karabiber kullanabilirsiniz. Karabiber yağında bulunan Piperin maddesi cildin pigment üretimini uyarır.

KİLO DÜZENLEYİCİDİR

Karabiber tanelerinin dış tabakasındaki bileşenler yağ azalmasına ve sağlıklı bir kilo kaybı sürecine destek olur. Karabiber kullanımının birçok yolu vardır ve etkisi nasıl alındığına bağlı olarak değişir. Yemek yiyebilir ya da içinize çekebilirsiniz, kimi insanlar da bunu lokal olarak uygular.

ETKİLİ AROMASI

Kara biber esans yağı vücudunuzu ve zihninizi rahatlatır. Stresinizi azaltmak ve kolayca sigara içmeyi bırakmak için lavanta veya ardıç yağlarıyla karabiberi birleştirin

AĞIZDAN ALIM

Barbekü ya da biftek sosuna karabiber yağı ekleyin. İçerisinde idrara çıkma ve terlemeyi sağlayan antioksidan sesksiterpenler bulunur. Karabiber esans yağı safra üretimini arttırır ve sindirimi kolaylaştırır.

LOKAL UYGULAMA

Kasları rahatlatmak ve krampları veya kulunçları gidermek için daima taşıyıcı yağlarla kullanın. Karabiber yağı antispazmodiktir ve krampları azaltır. Antioksidan gücü ürik asidi ortadan kaldırır, bu da gut, artrit ve romatizma ile uğraşanlar için idealdir.

MUCİZEVİ BİR BAHARAT OLAN KARABİBERİN YAĞI HAKKINDA BU BİLGİLENDİRİCİ YAZIYI ARKADAŞLARINLA PAYLAŞMAYI UNUTMA. SAĞLICAKLA..

share this recipe:
Facebook
Twitter
Pinterest

Still hungry? Here’s more