Sağlık

Limon Kabuğuyla Eklem Ağrılarından Kurtulun !

Limon Kabuğu İle Eklem Ağrılarına Son!

Tüm bunlar sizi birçok hastalıktan korur, örneğin şeker hastalığından. Düzenli olarak limon suyu içmek veya limon yemek mideye, karaciğere ve bağışıklık sistemine de iyi gelir. Hamile kadınlar sabah bulantılarını geçirmek için limonlu su içebilirler. Bulantı hissini geçiren limonun kokusu ve tadıdır.

Limon kabuğu antiseptiktir ve ağaçtan toplanan limon yaprakları ateş düşürmek için kullanılır. Peki ama limonun eklem ağrılarına da iyi geldiğini biliyor muydunuz? Limon kabuğu esansı damarlara iyi gelir ve iltihap giderici özelliğe sahiptir. Bu da eklem ağrıları için birebirdir.

Limon kabuğundan bu şekilde yararlanmanın en iyi 2 yolu şöyledir:

  • Limon kabuklarını rendeleyin (sadece sarı kısmı rendelediğinizden emin olun, beyaz kısımlar işimize yaramıyor). Rendelediğiniz limon kabuklarını bir bandaj yardımıyla şişen eklemin üzerine uygulayın. Bandajı 2 saat eklem yerinde tutun sonra çıkarın.
  • Limonun kabuklarını rendeleyin ve cam bir kavanoza koyun. Biraz zeytinyağı ekleyin ve ağzını sıkıca kapatın. Bu karışımı 2 hafta bekletin. 2 haftanın sonunda karışımı sargı bezine dökün, yine bir bandaj yardımıyla ağrıyan eklem yerine uygulayın. Bandajı bir gece eklem yerinde tutun.

Yorum Yap