ÇATAL RAFLAR

Mutfaklarda yer alan dolaplar dışında modern duvar rafları tercih ederek ihtiyacınız olan depolama alanlarını estetik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Çatal  raflar hayat kurtarıcı bir görev üstlenecek ve fonksiyonel bir mutfağa sahip olacaksınız.

ÇEKMECELER

Çekmeceler çatal, kaşık bıçak gibi küçük mutfak eşyalarını muhafaza eden ve koruyan alanlardır. Çekmece içlerine yaptıracağınız  kalıplar ile daha modern ve verimli depolama alanları oluşturabilir, mutfak eşyalarınızı çizilmeden koruyarak muhafaza edebilirsiniz.

Mutfağımızda her gün kullandığımız ve özellikle de bıçaklarımız için son derece pratik ve basit bir depolama imkânı sağlayan mıknatıslı aparatlar son yıllarda hemen her yapı marketten gayet uygun fiyatla temin edilebiliyor. Eğer mutfağınızda hâlâ bunlardan bir tane yoksa, hemen edinmenizde yarar var. Üstelik artık çelik rengine mahkûm değilsiniz, alternatif renkler arasından mutfağınızın dekorasyonuna en uygun olanı seçebilirsiniz.

Mutfaklarımızın balkonlarında ya da pencere önlerinde maydonoz, biber, nane ve biberiye gibi bitkileri çoğumuz yetiştirmeye çalışıyoruz. Peki ya bunları içeriye taşımaya ne dersiniz? Basit bir askı sistemine kuracağınız birkaç iyi kalite saksı ile mutfağınıza taze baharatların o harika kokusunu taşıyabilir, üstelik yemeklerinize dalından taptaze kopardığınız bu baharatları katarak tarifsiz lezzetler elde edebilirsiniz.

YARI AÇIK RAFLAR

Mutfaklarda boş kalan duvarlara açık veya yarı açık raflar dekore ederek kusursuz bir muhafaza alanı oluşturabilir,  mutfak eşyalarınızı dikkatli bir şekilde korurken mutfağınızın estetiğini de bozmamış olursunuz.

KUTULAR

Mutfak tezgahının alt kısmını raf sistemi şeklinde dekore ederek küçük kutular tercih edebilirsiniz. Bu kutular mutfak eşyalarınızın elinizin altında olmasını sağlayacağı gibi  raf görevi de görecektir. Renkli kutucuklar tercih etmeniz renkli bir mutfağa sahip olmanızı da sağlayacaktır.

GİZLİ DEPOLAMA ALANLARI

Niş alanlar oluşturarak mutfaklarınız da depolama alanları oluşturabilirsiniz.  Kapaklı gizli depolama alanları mutfağınızın daha sade ve daha düzgün olmasını sağlayacağı gibi size fazladan depolama alanı da sunacaktır. Kapak raflı tercihler daha verimli depolama sağlayacaktır.

Yorum Yaz