Güzellik Sağlık Uncategorized

Uygulaması Pratik Güzellik Sırları

Yazar Mutfakgram
  1. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız akşamları yatmadan önce nazikçe taramayı unutmayın. Ayrıca saçlarınız bağlı veya saçlarınızda toka varken yatmak gece saçlarınızın kırılmasına veya kopmasına sebep olacağı için tokalarınızı uyumadan önce mutlaka çıkarın.
  2. Cildinizin sağlıklı ve ışıltılı olmasını istiyorsanız mutlaka sabah uyandığınızda ve gece yatmadan önce temizleyin. Temizledikten sonra gül suyu ile tonik işlemi yapın ardından nemlendirmeyi unutmayın.
  3. Vücudunuzu duştan sonra da nemli hissetmek istiyorsanız hindistan cevizi yağı ile nemlendirebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı harika bir nemlendiricidir.
  4. Kirpikleriniz daha gür ve daha uzun olsun isterseniz eğer yatmadan önce kirpiklerinize kirpik diplerinize kulak çubuğu yardımı ile tatlı badem yağı sürün. Her gün tekrarlayın. Farkı göreceksiniz.
  5. Cilt lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız elma sirkeli su ile düzenli olarak cildinizi silin.
  6. Saç dökülmelerini önlemek için tatlı badem yağı veya sarımsak yağı  ile saç derisine iki günde bir masaj yapın ve yıkamadan önce bir saat kadar bekleyin. Farkı göreceksiniz.
  7. Siyah noktalarınız ile başınız dertteyse yüzünüzü her gün doğal bir peeling ile temizleyin. Düzenli peeling yapımı siyah noktaları gözle görülür oranda azaltacaktır.
  8. Kuru ciltliler özellikle geceleri yoğun nemlendirme etkisine sahip kayısı çekirdeği yağı ile ciltlerini nemlendirmeliler. Her sabah cildinizin nasıl da sağlıkla parladığını göreceksiniz.
  9. Saç kırıklarını düzenli olarak aldırmak ve saç uçlarından birkaç santim kestirmek saçların daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.
  10. Kil maskesi ile yağlı ciltlerin fazla yağ oranı dengelenirken siyah nokta oluşumu da engellenmiş olur.

Gözaltı Morlukları? Endişelenmeyin!

Herkesin şikayet ettiği bir durumdur. Sabah kalkarsınız, aynaya bakarsınız ve onları görürsünüz; o can sıkıcı yorgunluk ve mutsuzluk hissi veren klasik gözaltı morlukları

Zayıf kan dolaşımı ve vücutta sıvı toplanması, daima renginizi değiştirir. Peki, ne yapabilirsiniz? Endişelenmeyin, bu sorunu işe gitmeden veya güne başlamadan önce çabucak çözebilirsiniz. Buzdolabına iki tane kaşık koyup on dakika bekletin. Bu sırada, iki dilim salatalık kesip gözlerinizin üzerine koyun. Salatalık kan dolaşımını etkinleştirir ve cildin tonunu eşitler. On dakika sonra, çok soğumuş olan kaşıkları gözaltı morluklarınızın üzerine koyup 10 saniye bekletin. Daha sonra 10 saniye bekleyip kaşıkları tekrar göz altlarınıza koyun. Bu işlemi beş kez tekrarlayın. Böylelikle yangıyı azaltarak morlukları ortadan kaldırmış olacaksınız.

 Saçlarıma Nasıl Hacim Ve Parlaklık Kazandırabilirim?

Bazen yataktan kalkıp saçlarınızın mat, cansız, kuru ve kötü göründüğünü fark edersiniz. Başınıza en az bir kez gelmiştir. Peki, dışarı böyle çıkar mısınız? Şüphesiz ki saçlarınızın biraz daha güzel görünmesini istersiniz. Bunun kolay ve ucuz bir çözümü var: hindistan cevizi yağı ve doğal yoğurt maskesi. Evinizde bu maskeyi hazır bulundurursanız, sabahları çok daha çabuk hazırlanırsınız. Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ile doğal yoğurdu karıştırın. Canlandırıcı ve antioksidan özelliği sayesinde saçlarınızı onarıp mükemmel bir şekilde parlamasını sağlayacaktır.Bu maskeyi saçınızda 15 dakika bekletin, ılık suyla durulayın ve daha sonra yarım su bardağı elma sirkesi ile yarım su bardağı suyu saçlarınıza uygulayın. Bu karışımla 10 dakika masaj yapıp saçlarınızı tekrar durulayabilirsiniz. Sonuç mükemmel olacak.

 Uyandığınızda Nefesiniz Kötü mü Kokuyor?

Bu bazen olur, özellikle de sabahları. Ağzınızda tuhaf bir tat olur ve nefesinizin kötü koktuğunu fark edersiniz. Çok az zamanınız vardır, birkaç dakika sonra evden çıkmanız gerekiyordur. Peki, ne yapmalısınız? Beş dakika boyunca kişniş veya nane yaprağı çiğneyebilirsiniz. Bu bitkiler antibakteriyeldir ve nefesinizdeki kötü kokuyu gidermenize yardımcı olur.

Yazar Hakkında

Mutfakgram

Mutfakgram ve İnstagram Yemek Tarifleri Yazarı

Yorum Yap